Hakkında

Uzman Psikolog Zeynep Kaya

Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uzmanlık derecesini almıştır.
Eğitim hayatı boyunca birçok eğitim, seminer ve kongreye katılmış akademik çalışmalarını sunmuştur.

Çocuk değerlendirmesinde kullanılan objektif testler, WİSC-R , Bilnot Nöropsikolojik test bataryası gibi testleri uygulama yetkinliği bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarla oyun terapisi yapmaktadır.

Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen, ISST’nin (International Society of Schema Therapy) onayladığı “Şema Terapi” eğitimi , İmago Relationships enstitüsünün kurcusu olan Helen & Harville Hendrix çiftinden İmago Çift Terapisi eğitimini ve Davranış Bilimleri Enstitüsünün kurucusu olan Emre Konuk’tan EMDR eğitimini tamamlayarak çalışmalarına bu ekollerle yön vermiştir.

Uzmanlık alanları arasında yer alan Cinsel Terapi eğitimini CİTEB de tamamlamıştır. Aynı zamanda Nevin Dölekten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimi almış danışmanlık yaptığı merkezlerde uzun süre bu yöntemi kullanmıştır.

Özel danışmanlık hizmeti veren kurumlarda çalışmalarını devam ettiren Kaya aynı zamanda Aziz Nesin Vakfında psikolog olarak görev almakta vakıfta kalan çocukların psikososyal gelişim takibinin yanı sıra vakıf personeline çocuklarla iletişim, krize müdahale gibi alanlarda eğitim desteği vermektedir.

 

 

zeynepkaya

değişim

Değişim

Bilinmeyen her şey insan için, içinde tedirginlik barındır. Bu her konu da böyledir. Bilmediğiniz bir denizde yüzmek, …

Çift Terapisinde Yeni Bir Bakış “İmago”

Çift terapisi kültürü ülkemize 80 li yıllardan itibaren yerleşmeye başlamış son yıllarda üzerinde ciddi araştırmalar …

iliski

Savaş Alanına Dönmüş İlişkiler

Çıkarlarına ters düşmediği sürece birini sevmek çok kolay peki ya çatışma olduğunda… İlişkiler ne kadar …